Restorasyon / Rekonstrüksiyon

Bazen bir döneme damga vurmuş, bazen küçük bir sokak içinde kalabalık ailelere yuva olmuş, neticede geçmiş toplumumuzun yaşanmışlıklarıyla dolu yüzlerce yapı bir şekilde ayakta kalmış, biraz eksik, biraz yorgun günümüze kadar ulaşmıştır.

Yenilenmiş halini gördüğünüzde hayranlıkla baktığınız Tarihi Eser yapılarımızın, yenilenme sürecinin nasıl başladığını, sürecin ne kadar meşakkatli olduğunu, hatta yenilemek yerine yakıp yıkıp kurtulmayı düşünen zihniyetler ile nasıl mücadele edildiğini hiç düşündünüz mü?

Bu düşünce sizi bir an kaygılandırmış olabilir. Toplumda RESTORASYON veya REKONSTÜRÜKSİYON hakkında çok fazla yanlış bilgi ve hatta ön yargı bulunmaktadır. Biz bu ön yargıları kırıp, Restorasyon ve Rekonstrüksiyonun zannedildiği gibi zor ve maliyetli olmadığını, tarihi görünümünün altında,  modern ve kullanışlı yapılar olduğunu ısrarla dile getirmeye devam edeceğiz.

Sizin de yılların verdiği yorgunluğa direnmiş ancak yenilenmeye ihtiyacı olan Tarihi Eser yapılarınız varsa mutlaka bize ulaşın.

Birlikte onları tekrar yaşayan yapılar haline getirelim.